Condair RS

Odporové vyvíječe

Odporové zvlhčovače Condair RS navazují na osvědčenou řadu Defensor Mk5. Odporové zvlhčovače se vyznačují vysokou provozní spolehlivostí a možností pracovat s různou kvalitou vody.

Patentovaný princip samočinného odstraňování kotelního kamene z topných tyčí zvlhčovačů Condair RS snižuje nároky na údržbu na minimum a nevyžaduje spotřební materiál ve formě náhradních elektrod nebo vyvíjecích nádob. Specializované provedení Condair RS Process umožňuje při použití demineralizované vody dosažení mimořádné přesnosti až ±1% r.v.

Odporový ohřev vody
Odporový princip ohřevu vody umožňuje bezproblémový provoz zvlhčovače při jakékoliv kvalitě vody, je možné použít také demineralizovanou vodu. Vyvarujte se pouze měkčené vody (pod GH 6°d).

Výrazná úspora provozních nákladů

Condair RS je vybaven unikátním patentovaným systémem Scale Management, který zajišťuje automatické odstraňování kotelního kamene z nerezové vyvíjecí nádoby a z topných tyčí. Vlivem délkových změn topných tyčí při provozu zvlhčovače se usazený kotelní kámen odlupuje a vzniklý sediment klesá dolů, kde se usazuje v plastovém kontejneru. Vyčištění kontejneru je otázkou několika minut. Údržba žádného jiného zvlhčovače na trhu není tak snadná! Odkalování zajišťuje vypouštěcí čerpadlo, díky kterému je množství vypouštěné vody přesně řízeno. Za příplatek je možné dodat příslušenství pro chlazení vypouštěné vody, aby její teplota nepřesáhla 60 °C.

Řídící systém a regulace výkonu
Mikroprocesorová regulace s velkoplošným dotykovým LCD s menu v češtině slouží k nastavení provozních hodnot zvlhčovače. Vyhodnocuje poruchové provozní stavy a aktivuje autokorekční funkce včetně ochrany proti pěnění. Plynulá regulace parního výkonu je v rozsahu 0‑100% a vestavěný PI regulátor (vč. výstupu 24 V pro napájení čidla vlhkosti) pro autonomní regulaci je standard. Condair RS navíc standardně obsahuje relé zpětného hlášení provozních stavů, kartu reálného času, rozhraní pro RS485 Modbus a BacNet. Za příplatek je možné dodat příslušenství pro vzdálenou diagnostiku. Všechna provozní nastavení jsou uložena v paměťové kartě SIM. Seznam provozních a poruchových stavů lze uložit přes rozhraní USB do PC. Stabilní a přesně regulovatelný výkon je zajištěn triakovou regulací výkonu a hladinovou jednotkou, která monitoruje výšku hladiny ve vyvíjecí nádobě a udržuje ji na konstantní výši při provozu.

Condair RS je určen pro běžné klimatizační systémy bez zvýšených nároků na přesnost regulace vlhkosti. Přesnost regulace je ±5 % při použití běžné vody a ±2 % při použití demineralizované vody. Výhodou je velmi snadná a levná údržba zvlhčovače díky Scale Managementu bez spotřebního materiálu.

Condair RS-P (Process) je určen pro klimatizační systémy s vysokými požadavky na přesnost regulace (laboratoře, procesní aplikace). Zvlhčovač má velmi přesnou triakovou regulaci výkonu a zdvojený přívod vody do nádoby z důvodu přesnější regulace výšky hladiny. Při odkalování jednotky nedochází prakticky k poklesu výkonu. Přesnost regulace je ±2 % při použití běžné vody a ±1 % při použití demineralizované vody ve všech provozních režimech.

Příslušenství dodávané se zvlhčovači

  • relé hlášení provozních stavů RFI
  • montážní lišta pro snadnou instalaci
  • kabelové průchodky a RS svorky pro připojení napájení


Volitelné příslušenství :

  • kompenzátor tlaku v potrubí od 1500 do 10000 Pa
  • kanálové / prostorové čidlo vlhkosti
  • provozní / bezpečnostní hygrostat
  • čidlo tlakové diference
  • sada pro chlazení vypouštěné odpadní vody

PRODUKTY