Calorex DH 32 / DH 62

interiérové bazénové odvlhčovače

Odvlhčovače CALOREX DH 32 / DH 62 používají nejnovější typy ekologických chladiv a odolných lamelových kompresorů, které zaručují tichý chod a vysokou provozní spolehlivost s dlouhou životností. Výparník i kondenzátor jsou opatřeny epoxidovým nátěrem pro větší odolnost vůči agresivnímu prostředí.

Princip odvlhčování :

Vlhký vzduch z prostoru bazénové haly se nasává ve spodní části odvlhčovače. Proudí přes výparník, na kterém dojde ke kondenzaci vlhkosti. Zkondenzovaná voda se odvádí do odpadu hadicí. Suchý vzduch je následně ohříván na kondenzátoru a je radiálním ventilátorem vyfukován zpět do prostoru bazénové haly. Tento způsob odvlhčování výrazně snižuje náklady na větrání a vytápění bazénu.

princip Calorex DH

princip funkce odvlhčovaní bazénu

Regulace výkonu :

Odvlhčovače CALOREX jsou vybaveny vestavěným hygrostatem, který automaticky řídí chod zařízení. Vlhkost lze nastavit v rozsahu 20 až 80%. Na přání lze dodat externí bezdrátový hygrostat, který se umístí zpravidla do nejnepříznivějšího místa bazénové haly nebo podle požadavku provozovatele.
Výstup vzduchu z odvlhčovače lze nastavit otočením výdechové mřížky v rozsahu 80°. Díky tomu je možno odvlhčovač montovat na podlahu nebo v různých výškách na stěnu (min. 300 mm pod strop).

Dostupné verze :

  • AX- standardní s odmražováním (pouze odvlhčování)
  • LPHW – s teplovodním výměníkem pro napojení na ÚT pro dohřev vzduchu
  • TTW – pro montáž do sousední místnosti (za stěnu), výfuk a sání vzduchu přes mřížky 

uvedené varianty je možno kombinovat (např. CALOREX DH 32 AX TTW LPHW)

Odvlhčovací výkon :


DH 32   – 30 l/den
DH 62   – 60 l/den

Tyto hodnoty jsou platné pro: vzduch 30°C a 60% r.v., bazénová voda 28°C

PRODUKTY